26.01.2022 - Yemek Kültürü - Yemek Tarifleri

Ambalaj Paketlerden Şeffaf Poşet ve Avantajları

Plastik olmasına rağmen Sağlık Bakanlığının onayladığı hammaddeler ile üretilmektedir. Ayrıca en önemlisi plastik ve türevlerinin çevreyi ve doğayı kirlettiği günümüzde iddia edilmektedir. Fakat kirletmek insandan kaynaklanan bir durumdur.

Gündelik hayatımızda birçok ürünü ya da yiyeceğimiz şeyleri bir yere taşımak ya da yanımızda götürmek isteriz. Çeşitli seçeneklerimiz vardır bunun için. Ama hayatımızın en vazgeçilmez saklama ürünleri tartışmasız plastik ve plastik poşetlerdir. 21. Yüzyılın yani çağımızın malzemesi olarak nitelendirilen şeffaf poşet   hayatımızın her anında bize yardım ediyor ve adeta günümüzü kurtarıyor.

Müşterilerin kullanım alanına girdiğinde ise kolay kullanımı ve şeffaflığı sayesinde içindeki malzemenin durumunu net bir şekilde görebilme imkânı sayesinde gün geçtikçe müşteriler arasında daha da fazla ilgi ve beğeni görmeye devam ediyor.

Plastik olmasına rağmen Sağlık Bakanlığının onayladığı hammaddeler ile üretilmektedir. Ayrıca en önemlisi plastik ve türevlerinin çevreyi ve doğayı kirlettiği günümüzde iddia edilmektedir. Fakat kirletmek insandan kaynaklanan bir durumdur. Plastik poşetleri denize, doğaya ya da doğaya atanları uyararak daha bilinçli bir şekilde geri dönüşüm kutularına atmamız gerekiyor. Bu konuda insanların daha fazla bilinçli olması ve sorumluluk sahibi bir birey gibi davranması gerekir. Bu durumda plastik poşetler çevremizi kirletemez ve bizler için zararlı olmaz.

Şeffaf Poşetlerin Avantajları

Geçtiğimiz son yıllarda şeffaf poşet   üretiminde maliyeti azaltmak için polietilene doğada doğal olarak hazır olan bir mineral türü yani kalsiyum karbonat (CaCO3) ilave ediliyor. Bu madde bilinen tebeşir ya da mermer tozudur ve sakız ile aynı zamanda diş macunlarında da kullanılan oldukça zararsız bir maddedir. Gıda ile temas edecek olan şeffaf poşet üretiminde çok az bir miktarda kullanılan katkılar da doğal olarak insan sağlığına kesinlikle zarar vermeyecek olan maddelerden özenli bir şekilde seçilerek üretilmektedir.

Hali hazırda kullandığımız şeffaf poşetler ilk üretilmeye başlandığı tarihten itibaren yani 20 sene öncesine nazaran yüzde 70 oranında daha az bir miktarda plastik içeriyor.

Ayrıca şeffaf poşetler üretilirken çok çeşitli aşamalardan geçiriliyor ve müşterilerin sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi için özenle üretiliyor.

Cam taşıma veya saklama kapları yerine plastik poşetler giderek daha da fazla ilgi görmeye ve tercih edilmeye başlandı. Çünkü cama göre daha hafif ve daha az yer kaplayan bir madde olan plastik poşetler insanlar için kırılma ya da çatlama derdi oluşturmadan rahat bir kullanım sağlıyor.

Şeffaf Opp Poşetler , Üç Kenarı Kaynak (3 Side Seal) Ambalaj olmak üzere iki alanda şeffaf poşetin çeşitleri bulunmaktadır.

Kullanım Alanlarından ise, baharat, kuruyemiş, bitki çayları , kurutulmuş meyveler gibi ürünlerde tercih edilmektedir ve rahatlıkla müşteriye sunumda önemli unsur olarak yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ